Bratislava, AS

Bratislava, AS, Nivy, Slovak Lines, Eurolines - Autobusová stanica Bratislava

Adresa: , 811 09 Bratislava, Slovensko

Telefón: +421 2 18 211 (Kontaktné centrum), +421 2 55 422 734 (Medzištátny dispečing)

Email: info@slovaklines.sk

Info: Súčasná(náhradná) autobusová stanica je nový priestor, svojím dizajnom aj službami prináša potrebnú kvalitu a plne nahradí služby starej stanice. Nechýbajú tu služby pre cestujúcich ako bezplatné toalety, zariadenia na vyhľadávanie spojov, bezplatná Wi-Fi či úschovňa batožín. Okrem toho sú v priestore náhradnej stanice aj kvalitné prevádzky s občerstvením, potravinami, pekáreň či novinový stánok.

GPS: 48.144668, 17.129152

Najnovší projekt budúcej autobusovej stanice v Bratislave - STANICA NIVY bližšie na tomto odkaze

Mapa:

 

Súčasná(náhradná) autobusová stanica Nivy

Cestovné poriadky pre medzinárodné a regionálne linky

 

Dočasná stanica Nivy

Vo vestibule autobusovej stanice Nivy sú denne od 06:30 do 18:30 hod. k dispozícii pokladne č. 1, 2, 3, ktoré slúžia na nákup cestovných lístkov na diaľkové a medzinárodné linky. Pokladne zároveň slúžia ako informácie.

Nákup tzv. električeniek a všetko čo súvisí s integrovanou dopravou vybavíte v pokladniach č. 5 a 6, označených ako Dopravné karty a PCL na IDS BK.  Tieto pokladne sú otvorené od pondelka do piatku od 06:30 do 18:30 hod.

V pokladniach č. 5 a 6 je možný:

- nákup predplatných cestovných lístkov pre všetky zóny integrovanej dopravy, samozrejme, aj ak na cestovanie využívate len MHD po Bratislave (teda zóny 100 + 101)

- vybavenie novej karty na počkanie - tu v cene len 3,00 €! Odfotia Vás pri vybavovaní a foto elektronicky zaznamenajú na kartu

- nákup cestovných lístkov na jednu cestu

- vloženie kreditu na kartu

- opakovaný nákup PCL si môžete vybaviť aj u vodiča autobusu Slovak Lines.

Predplatné cestovné lístky a vloženie kreditu na kartu vykonávajú na karty vydané nielen v Slovak Lines ale aj na karty vydané v DPB alebo ŽSSK. (PCL a vloženie kreditu nie je možné vykonať ak máte Bratislavskú mestskú kartu.)

Kde sa nachádza súčasná(náhradná) autobusová stanica Nivy? Ako sa dostanem na súčasnú(náhradnú) autobusovú stanicu Nivy?

Príchod na stanicu Nivy

MHD: Zastávky MHD zostávajú nezmenené a na svojich pôvodných miestach.

Pešo: Na stanicu sa budete môcť dostať či už z Chalupkovej alebo aj z ulice Mlynské nivy.

Autom: Na náhradnú autobusovú stanicu Nivy sa dá dostať autom jedine z ulice Chalupkova.

Ako sú rozdelené nástupištia a výstupištia?

Nástupištia Nivy

Nástupištia sa nachádzajú pred budovou náhradnej autobusovej stanice Nivy. Od pôvodnej autobusovej stanice prejdete k nim len cez cestu. Nástupištia sú číselne označené a k dispozícii sú elektronické tabule s informáciami o odchodoch spojov. Jednotlivé spoje môžu odchádzať z iných čísel nástupíšť než doteraz. Časy odchodov/príchodov autobusov sa nemenia.  

Aké obchody a služby nájdem na súčasnej(náhradnej) autobusovej stanici Nivy?

Prevádzky Obchody Nivy

Názov prevádzky:

TAKE AWAY STATION

Reštaurácia BONGIORNO

Potraviny MALINA

ALZA.sk

MEDIAPRESS

SUŠENÉ OVOCIE NUTI

Pekáreň STARÝ MLYN

Servis mobilných telefónov a tabletov FIX IT

KĽÚČIK - kľúčová služba

Kaviareň ROUS

Bistro FUUD

Obrázky a text zdroj

 

Nová autobusová stanica v Bratislave - STANICA NIVY

 

HB Reavis začína s výstavbou projektu Stanica Nivy. Ako prvú začne budovať administratívnu vežu Nivy Tower, ktorá sa stane dominantou Bratislavy s  najvyšším bodom na 125 m. V lete pristúpi developer k výstavbe nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice. 

 

Stanica Nivy, nová brána do mesta

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 1

Stanica Nivy skombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov sú plánované v prvom podzemnom podlaží. Unikátnou komunitnou črtou novej stanice je zelená strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a kompletným vybavením pre aktívny oddych a šport. Projekt počíta s vytvorením 2150 parkovacích miest. Výstavba navyše prinesie aj novú dopravnú a technickú infraštruktúrou v okolí. Nová stanica bude pohodlne prístupná pre hromadnú a individuálnu dopravu. Okolie budovy bude samozrejme prispôsobené aj pre cyklistov a peších návštevníkov.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 2

„Veľmi sa tešíme, že po rokoch príprav sa môžeme pustiť do samotnej výstaby projektu Stanica Nivy. Multifuknčný koncept z neho robí vlajkovú loď našich projektov, ktorá prinesie Bratislave novú autobusovú stanicu, kvalitné nákupné centrum s tržnicou aj high tech kancelársku budovu. To všetko v srdci novovznikajúcej biznis štvrte, ktorá má v prípade schválenia nášho zámeru šancu aj na dopravné prepojenie s druhým brehom Dunaja formou nadzemky,“ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development, HB Reavis Slovakia.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 3

Po svojom dokončení prinesie projekt Bratislave moderný obchodno-transportný uzol na svetovej úrovni. Cieľom je popri modernizácii existujúceho dopravného uzla vybudovať aj nový social hub a reprezentatívnu vstupnú bránu do hlavného mesta a zároveň komfortne obslúžiť všetkých návštevníkov, cestujúcich, zamestnancov novej bratislavskej biznis štvrte, ako aj obyvateľov susediacich rezidenčných zón.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 4

Nivy Tower, unikátna poloha, high tech riešenia

Prestížna poloha Nivy Tower, ktorá sa bude nachádzať na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív, bude východnou bránou do novovznikajúcej štvrte v Bratislave. Návštevníkom poskytne jedinečný panoramatický výhľad na mesto. Na samom vrchu bude unikátna reštaurácia prístupná pre každého s dychberúcim výhľadom na bratislavský hrad, či Kamzík a Kolibu, do ktorej sa dostanete samostatným výťahom. Nivy Tower bude mať aj ďalšie unikáty - najrýchlejšie výťahy na Slovensku či najlepšie napojenie na verejnú dopravu v hlavnom meste.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 5

Smart solutions nielen pre cyklistov

V podzemí Nivy Tower bude plne vybavené zázemie pre cyklistov, kam sa každý ľahko dostane cyklovýťahom z prízemia cez samostatný vstup. Na recepcii budú môcť nájomníci zase využivať novodobé concierge služby a vychutnávať si pravidelné výstavy. 

Dokončenie Nivy Tower je plánované na prelom rokov 2019-2020 a prinesie viac ako 31.000 m2 prenajímateľnej plochy. Projekt sa bude môcť pýšiť WELLbeing certifikáciou Core and Shell na leveli GOLD, administratívnymi priestormi vybavenými LED svetlami či s možnosťou na mieru vyrobených  vyťahových lobby pre nájomcov. Za designom Nivy Tower stojí britské architektonické štúdio Benoy v spolupraci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš, ktorí navrhovali aj koncept pre novú autobusovú stanicu Nivy.

Viac o projekte Stanica Nivy

Koncept Stanice Nivy navrhli svetoví experti na retail, britská architektonická kancelária Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš. Stanica NIVY bude výnimočná modernou mestskou tržnicou zameranou na čerstvé potraviny, kvalitnú sezónnu ponuku a domáce produkty. Spolu s širokým výberom reštaurácií, fastfoodov, kaviarní a kvalitných potravín vytvorí z novej autobusovej stanice vychytenú food destináciu s potenciálom stať sa dôležitou turistickou atrakciou Bratislavy.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 6 Druhou výraznou črtou projektu bude orientácia na rodinu a aktívne trávenie voľného času. Súčasťou projektu bude viacero indoor and outdooor detských zón a zelená strecha vytvorí v centre mesta nový kvalitný verejný priestor určený pre oddych a na rôzne formy kultúrneho a spoločenského vyžitia. V neposlednom rade by sme radi zdôraznili aj výrazný praktický rozmer ponuky služieb a rýchlo-obrátkového tovaru, ktorým bude venované celé prízemie centra. Návštevníci tak pohodlne a rýchlo pod jednou strechou nájdu a vybavia čo bežne potrebujú.

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 7

Nová autobusová stanica Mlynské Nivy 9 Zelená strecha, o rozlohe dvoch futbalových ihrísk, navrhnutá medzinárodne uznávanými expertmi BDP (UK), prinesie lokalite niekoľko násobne viac zelene než sa v nej nachádza dnes. Projekt Stanice NIVY zlepší kvalitu ovzdušia v celom okolí, autobusová stanica bude v podzemí s vlastnou mikroklímou, strecha bude komplet zelená čím uľaví okoliu v letných horúčavách, dôjde zároveň k zníženiu hlučnosti. Podobné stanice sa dajú nájsť v Madride, Mníchove, Helsinkách, či New Yorku.

Nadzemná elektrická dráha

Širšou súčasťou projektu Stanica Nivy je aj zámer realizácie nadzemnej elektrickej dráhy, ktorá prepojí dva brehy Dunaja – zónu Nivy a Petržalku. HB Reavis navrhuje doplnkové dopravné riešenie, pre dve časti Bratislavy, ktoré je vhodnou alternatívou pre nosný systém verejnej dopravy. V kontexte mohutného rozvoja mestských častí bude toto riešenie prínosom pre všetkých bratislavčanov. 

Autobus Nivy Autobus Mlynské Nivy  

Náhradná autobusová stanica Nivy

  Dočasná stanica Nivy

Náhradná autobusová stanica bude nový priestor, svojím dizajnom aj službami prinesie potrebnú kvalitu a plne nahradí služby starej stanice. Nebudú chýbať služby pre cestujúcich ako bezplatné toalety, zariadenia na vyhľadávanie spojov, bezplatná Wi-Fi či úschovňa batožín. Okrem toho budú v priestore náhradnej stanice aj kvalitné prevádzky s občerstvením, potravinami, pekáreň či novinový stánok.

Aké obchody a službý nájdem na Náhradnej autobusovej stanici Nivy?

Prevádzky Obchody Nivy

Názov prevádzky:  TAKE AWAY STATION Reštaurácia BONGIORNO Potraviny MALINA ALZA.sk MEDIAPRESS SUŠENÉ OVOCIE NUTI Pekáreň STARÝ MLYN Servis mobilných telefónov a tabletov FIX IT KĽÚČIK - kľúčová služba Kaviareň ROUS Bistro FUUD     Obrázky a text zdroj